:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C lekkie zachmurzenie

Jutro Święto Wojska Polskiego

Imprezy, Jutro Święto Wojska Polskiego - zdjęcie, fotografia

Plan obchodów „Cudu na Wisłą” w Warszawie i okolicach

Uroczysta defilada wojskowa w Alejach Ujazdowskich, będzie głównym punktem obchodzonego 15 sierpnia Święta Wojska Polskiego. Godz. 9.00 -Msza Święta za Ojczyznę (Katedra Polowa WP, ul. Długa 13/15). Godz. 10.15 - Uroczystość złożenia wieńca przed Grobem Nieznanego Żołnierza (Plac Marszałka J. Piłsudskiego). Godz. 10.30 - Uroczystość złożenia wieńca przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego (ul. gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza). Godz. 12.00 - Uroczystości państwowe Święta Wojska Polskiego (przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze),wystąpienie Prezydenta RP.

Święto Wojska Polskiego zostało ustanowione w 1923 r. na pamiątkę zwycięstwa nad bolszewikami pod Warszawą trzy lata wcześniej. W 1950 r. władze komunistyczne zmieniły datę święta na 12 października (Dzień Wojska Polskiego obchodzono odtąd w rocznicę bitwy pod Lenino z 1943 r.). W 1992 r. 15 sierpnia ponownie stał się dniem, w którym honoruje się tradycje polskiego oręża.

 

https://wio.waw.pl/artykul/rekonstrukcja-bitwy-warszawskiej/260673

http://www.radzymin.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=3&artykul=3614&akcja=artykul

http://www.muzeumwp.pl/aktualnosci/847,swieto-wojska-polskiego-w-mwp.php

http://www.hotelatos.pl/blog/defilada-wojskowa-2017-w-warszawie/#/plugin/search/result

Jutro Święto Wojska Polskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się