:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

"Napełnij szklankę mi; Ostatni nalej raz"

Interwencje, Napełnij szklankę Ostatni nalej - zdjęcie, fotografia

Walczmy o nasze dobro publiczne!

30 czerwca bieżącego roku upłynął termin głosowania w sprawie Budżetu Partycypacyjnego 2018 (BP 2018). Dwa lata temu (2015) nasza redakcja zabrała głos w dyspucie na temat przeznaczenia niniejszych środków. Jednoznacznie stwierdziliśmy, iż inwestycje pokroju: "Miejskie stoliki i krzesła" są z góry nie trafione i jednocześnie skazane na dewastację, ze względu na ludzi, którzy nie są w stanie uszanować naszego dobra publicznego. W trakcie toczącej się ongiś debaty zostaliśmy zrugani przez większość mieszkańców naszej dzielnicy, za brak wiary w: dobrą wolę opisanej wyżej warstwy społecznej oraz skuteczności organów porządkowych. Jak widać na wyżej załączonym zdjęciu (Aleja Generała Antoniego Chruściela „Montera” 25) nasze obawy okazały się słuszne (aby zachować należytą estetykę zdjęcie zostało zblurrowane).  

W tegorocznym głosowaniu na BP 2018 ponownie pojawiła się propozycja zainwestowania naszych pieniędzy w "ławeczki" (https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/12801?user=). Opcja ta znalazła sobie (jak co roku) szeroką aprobatę wśród mieszkańców. Nie śmiemy twierdzimy, iż wszystkie "ławeczki" spotkał lub spotka los wyżej wymienionej, ale mamy pełną świadomość, że w znacznej większości tak się stanie.  

To właśnie w naszym interesie - mieszkańców Rembertowa, chcących korzystać z dobrodziejstwa BP, jest zwracanie uwagi niepożądanemu elementowi, by ten szanował nasze wspólne dobro, a w razie kłopotów z wyegzekwowaniem naszego prawa informowanie służb odpowiedzialnych za porządek w naszej dzielnicy (straż miejska w Rembertowie: 613 34 66). 

Wyniki tegorocznego budżetu partycypacyjnego można będzie śledzić za kilka dni (od 14 lipca) pod poniższym linkiem: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/site/welcome

Michał Woźniak

"Napełnij szklankę mi; Ostatni nalej raz" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się